Cestovanie

  • Author: AkSen o.z.

Dovolenka v Bulharsku

Ilustračný obrázok

Milé dámy v nedeľu večer som sa vrátila z Bulharska, krásne opálená do hneda a môžem povedať, že bolo dobre. Krásne počasie, pohľad z izby na more a okolité hotelové komplexy. Bývali sme na 12.poschodí, odkiaľ bol krásny výhľad nielen na more, ale i vzdialené pohorie a mestečká. Slnečné pobrežie je očarujúce cez deň, vzrušujúce večer a nepokojné po celú noc. Každý večer sme sa s kamarátkou Martou túlali až do polnoci vo večernom ošiali hudby, spevu a tanca. Sledovali shov a popíjali dobré vinko alebo pivo a užívali si dovolenkového ruchu. 

Boli sme na výlete autobusom v Nesebare, pozreli si historické miesta, múzeá, kostoly, posedeli v prímorskej krčmičke. Obdivovali dávne rybárske člny a siete, kotvy na brehu mora, ktoré zdobia malebné posedenia a poukazujú na časy dávno minulej rybárskej slávy. Naspäť sme sa preplavili na väčšej bárke čo bolo zaujímavé a odkiaľ bol krásny výhľad na pláž. Povozili sme sa na vláčiku a pozreli si okolité pláže a hotely, stánky s rôznym tovarom a nevšedná bola i cesta na kočoch, ktoré ťahali pestro ošírované kone s veľkou ružou na hlave, no bolo to všetko krásne farebné a atraktívne pre návštevníkov. Strava bola pestrá a bohatá po celý deň ,mali sme All incluzive ,bolo to super. Podávalo sa jedlo, alko i nealko po celý deň tiež desiata a olovrant, výborná zmrzlina, každý mal na výber jedla a nápojov rôzneho druhu. Kuchyňa síce bulharská ,ale každý si mohol vybrať podľa svojej chuti.Všelijakého ovocia bolo dostatok, hlavne broskýň, jablk, čerešní, marhul a podobne. 
Najviac hostí bolo ruskej národnosti ,potom Česi a Slováci, ale stretli sme aj zo Škotmi, či anglicky hovoriacimi návštevnkmi. Pozreli sme si rôzne atrakcie ,večerné  programy, stánky rôzneho druhu pouličných predávačov jedla, nápojov a zmrzliny tiež neopakovateľné stánky ružového oleja, voňaviek, krémov a skrášlovacích či opalovacích prostriedkov.
Na záver bol to dobrý a zaujímavý letecký výlet  s dobrým ubytovaním a službami s ochotným personálom, kde nechýbal úsmev.  Žiarivé slnko a azúrové more nás vítalo každé ráno.  Všetko sme prežili v zdraví, bez problémov a bola to dovolenka ako vyšitá zo snov.

Júlia Kasašová, členka AkSen Nové Zámky