Ženy pre ženy - stretnutie v Piešťanoch

Ilustračný obrázok

Milé dámy i páni,

srdečne Vás pozývame vo štvrtok 9.3.2017 o 15.00 hod do AkSen Piešťany na Sládovičovej 11 na malé posedenie. 

Program pripravili naše členky Emília Kočiová a Oľga Tinajová, vypočujete si klavírne melódie a poetické slovo. 

Potom sa zabavíme pri reprodukovanej hudbe a občerstvení, do ktorého budem radi, ak prispejete svojim koláčikom alebo iným "pocherajom".

Tešíme sa na Vás.

Tím AkSen


Zábavný večer stretnutia seniorov v Banskej Bystrici

Ilustračný obrázok

Večer seniorov 21.10.2016

Dlhý rad nedočkavých hostí pred jedálňou, v ktorej sa podujatie konalo, bol dôkazom toho, že o podujatie bol veľký záujem. Druhý ročník obľúbeného podujatia  “Večer seniorov” sa zapísal do sŕdc nielen Radvančanom, ale obyvateľom z celého mesta pod Urpínom.  Mesiac október je mesiacom úcty k starším a aj to bol jeden z dôvodov prečo sa ho občianska rada Radvaň rozhodla zorganizovať. Podujatie navštívilo takmer 150 “skôr narodených” Bystričanov, čo vôbec nie je málo.


Jeseň života je zvláštne obdobie.

Ilustračný obrázok

Všetko je zrazu inak. Zo stromov padá lístie, rýchlo sa stmieva, zobúdzame sa často s melanchóliou v duši. Deti ako to lístie odišli z domu, majú vlastný život. Priatelia sú kdesi preč.  Z hlučného sveta ostali len nočné búrky, z ktorých sa prebúdzame do chvíľ samoty.... Asi takto to cíti veľa ľudí vo vyššom veku, mnoho seniorov, ktorí sú už či z dôvodu dôchodku alebo iného doma, bez práce, bez činnosti. Radostí i peňazí je pomenej, zato starostí a platieb viac. Tí, ktorí sú mobilní, majú väčšiu šancu prežiť krásnu jeseň života.


15. jún - Deň otcov

Ilustračný obrázok

Dnes je deň otcov, spomeňte si na toho svojho, navštívte ho alebo mu aspoň aspoň zavolajte, určite bude rád.

Otec - je pri nás keď sa narodíme, pozoruje nás ako rastieme, často krát neviditeľnou rukou smeruje naše kroky a vážne pokyvuje hlavou, keď sa nám niečo podarí. Vždy má svoje deti rád, no nie vždy to dokáže vyjadriť.

Otec - niekedy zodpovedný, inokedy ľahkovážny, často krát hľadá svoje miesto - či je už otcom a či ešte dieťaťom. Vie sa nahnevať, vie i pohladiť. Dotkne sa Tvojej duše - duše dieťaťa v každom veku - slovom, myšlienkou, skutkom.


Ku dňu matiek!

Ilustračný obrázok

Tebe mamička

Za Tvoju nehu mamička,
za Tvoju veľkú lásku,
za starosť, bozky na líčka,
za každú pribudnutú vrásku,
na Tvojej tvári, na dlaniach,
čo zrobené sú celé,
nech táto malá básnička,
tlmočí vďaky tisíceré.


Októbrový čas

Jeseň v prírode je sychravá, hmlistá, nevľúdna a ľudia ju občas nemajú radi. Ale myslite si čo chcete, je to i prekrásne zátišie v prírode. Všetko okolo hýri farbami jesene od zelenej cez žltú až po červeno hnedú. Tíško padajúce lístie šuští pod nohami, keď kráčame vo voľnej prírode a obdivujeme dielo zázračného maliara, ktorým je príroda. Na slnku sa jagá strieborná pavučina babieho leta a pripomína kratšie dni jesene.