Cestovanie

  • Author: AkSen o.z.

Poznávací zájazd v Holandsku a Belgicku

Ilustračný obrázok

V dňoch 6.5.2015 až 10.5.2015 sa naše členky AkSen zúčastnili poznávacieho zájazdu v Holandsku a Belgicku.Celú noc sme autobusom cestovali cez Českú republiku a Nemecko a ráno nás v Amsterdame privítali zvláštne domčeky rôznych farieb, šikmých a úzkych tvarov. Všade po úzkych vyhradených chodníkoch jazdili ľudia veľkou rýchlosťou na rôznych čiernych a aj farebných bicykloch, ktorými  sa šikovne presúvali do práce, na športové podujatia a aj do divadla.

Spolu so sprievodkyňou Soňou sme navštívili Múzeum voskových figurín Madam Tussauds. V Rijkmuseum sme si pozreli obrazy maliara Rembrandta a vzácne historické artefakty z obdobia jeho života, tiež sme navštívili Van Goghove múzeum,kde sme si prezreli obrazy a oboznámili sa so životom Van Gogha.
Na ďalší deň sme si prezreli skanzen dedinky Zaanse Schans, kde sme obdivovali  krásne mlyny, výrobu holandských drevákov a výrobu syrov.

Poobede sme navštívili mesto Leiden, kde sa konala jarná výstava kvetov Keukenhof , kde na 27 ha bolo vysadených  5 mil. nádherných tulipánov rôznych farieb, boli tam tiež gladioly, pivónie a veľa ďalších jarných kvetov. Bol to fantastický zážitok nielen pre oči, ale aj pre dušu.
Mohli sme sa odfotografovať v rôznych romantických zákutiach, či pri fontánach alebo si aj zahrať šach s veľkými záhradnými figúrkami priamo medzi tulipánmi. Nakúpili sme cibuľky tulipánov, rôzne suveníry, magnetky, svetoznáme belgické ručne háčkované dečky, pohľadnice.

Tretí deň sme sa presunuli do belgického mestečka Bruggy, ktorému hovoria aj "Benátky severu". Bruggy je historické mesto popretkávané kanálmi, ktorými sme sa previezli  na loďke, z ktorej bol najlepší výhľad na historické domy, kostoly a chrámy, ktoré boli všade okolo nás. Cítili sme sa ako v 16. storočí, čo bol pre nás fantastický zážitok, preto sme sa všade a všetko fotografovali, aby sme mali uschované krásne spomienky. Pozreli sme si aj Baziliku sv.Krvi,námestie Markt, radnicu, veľkolepý bol kostol Panny Marie, kde je nádherná socha - Michelangelova "Madona s dieťaťom". Prezreli sme si aj Prašnú bránu, Kláštorný areál a jazero lásky s labuťami, rodinný pivovar De halve Man, rybí trh s čerstvými rybami.

Bohatší o krásne zážitky a pekné spomienky sme sa vrátili  domov na Slovensko.


Spoluorganizátorky :Majka Lehocká a Viera Mikušová.

Zajazdu sa zúčastnili: Majka Lehocka, Viera Mikušová, Terka Majlingová a Majka Lehoczká.

Zapísala : Vierka Mikušová a Majka Lehocká

AttachmentSize
kráľovský palác v Holandsku1.87 MB
krása kvetov.2.15 MB
účastníčky2.25 MB
Vincent van Gogh1.28 MB
Vincent van Gogh845.97 KB
krása kvetov..2.44 MB
krása kvetov...2.24 MB
krása kvetov....2.48 MB
12.03 MB
21.02 MB
plavba loďkou1.27 MB
domčeky1.84 MB
obchod s belgickými pralinkami1.26 MB
belgické pralinky1.41 MB