Rovnováha vďaka aniónom

v utorok 24. apríla 2018 o 17.00 h vás pozývame do AkSen na prednášku  o aniónoch - časticiach dlhovekosti. Máte problémy s inkontinenciou, prostatou, hemoroidmi, zápalmi v tele či ochorením zubov? Prídite na túto prednášku, kde získate informácie:

- čo sú anióny, prečo a koľko ich potrebuje naše telo

- ako sa cítime keď máme dostatok aniónov

- čo sa deje, ak nám ich „ukradnú“ zlodeji aniónov

- koľko aniónov potrebujeme, aby sme boli chránení a kde sú ich dostupné zdroje


Oslávte s nami TÝŽDEŇ MOZGU

Ilustračný obrázok

V piatok 16.3.2018 od 10.00 do 18.00 hod

Chcete mať aktívny  a výkonný mozog? Tak sa k nám pridajte a príďte si vyskúšať individuálne cvičenia vedomostných  a kognitívnych funkcií hrou so špeciálnymi pomôckami, poskytneme vám konzultácie, pozriete si prezentácie o mozgu. Váš mozog sa Vám za to odvďačí.

14.00                  skupinové cvičenie mozgu pohybom


Liečivé byliny a ich pestovanie

Ilustračný obrázok

 Doc. Danka Benediková pokračuje vo svojej sérii prednášok o liečivých bylinách. Tento krát sa budeme učiť ako ioch sadiť, presádzať, pestovať.

V Mestskom parku si potom môžeme na praktickom stretnutí ukázať pestovanie liečiviek na záhonoch na terase, ktoré sme sa už v minulom roku starostlivo starali.

Všetci ste na predáške vítaní.


Ohňostroj pre deduška

Ilustračný obrázok

V stredu 7. marca o 15.00 h sa stretneme v AkSene na Sládkovičovej 11. Pozývame babky alebo dedkov, vezmite so sebou vnúčatá a objavíme spolu príbeh vnuka Andreja, ktorý spolu s kamarátom Rudom Brdom chystajú dar pre deduška k päťdesiatinám: neobyčajný dar!  Veď ktorýže deduško, okrem toho Andrejovho, dostal k narodeninám pravú hviezdu?  Srdečne Vás pozývame na zážitkové čítanie spojené s tvorivou dielňou nielen pre deti a ich starých rodičov.

VSTUP VOĽNÝ

akcia je usporiadaná v spolupráci s Mestskou knižnicou


Bylinky na jarnú očistu

Ilustračný obrázok

v utorok 20.2. o 16.30 hod Vás pozývame na prednášku Doc. Daniely Benedikovej o bylinkách na jarnú očistu

vstup voľný

miesto konania:  AkSen Piešťany, Sládkovičova 11


BACHOVE KVETOVÉ ESENCIE.

Ilustračný obrázok

v stredu 14. februára 2018 o 16.30 hod Vás pozývame do AkSen na Sládkovičovu 11 na prednášku Gabriely Vass - BACHOVE KVETOVÉ ESENCIE.
Na naše fyzické telo, teda aj choroby , majú vplyv emócie, myšlienky, psychiku .... Preto je dôležité dbať na duševnú vyrovnanosť, spokojnosť a pozitívny postoj k životu.
Doktor Bach ponúka jednoduchú a účinnú metódu - Bachove kvetové esencie, ktoré pôsobia na úrovni emócií a psychiky. Môžu pomôcť pri strachu, pocitoch samoty, beznádeje, zúfalstva, únave, vyčerpanosti, nervozite a podráždenosti, zmierniť účinky stresu a mnohé iné.


O bylinkách a mastičkách

Ilustračný obrázok

v stredu 7. 2. o 14.00 hod Vás pozýva bylinkár a kúpeľný lektor  Karel Štenbauer z Telčena na prednášku o bylinkách a mastičkách na potlačenie bolesti pohybového aparátu,  do AkSen Piešťany

VSTUP VOĽNÝ


Farebné pohladenie duše

Ilustračný obrázok

Milé žienky, 17.12.2017 ( nedeľa ) o 14.00 – 17.00 hod

 srdečne Vás pozývam oddýchnuť si na predvianočný workshop

Farebné pohladenie duše

s farebným terapeutickým systémom AURA - SOMA® Colour-Care-System

 

AURA DOM, Sládkovičova 11, Piešťany , priestory AkSen o.z

Vstupné 12 €, členovia Aksen 10€


SPOLOČNE PROTI ALZHEIMEROVEJ CHOROBE - 3.ročník konferencie v Piešťanoch

Ilustračný obrázok

3. ročník vedeckej konferencie s medzinárodnou účasťou

Spoločne proti Alzheimerovej chorobe

tematické zameranie je sústredené na zdravý životný štýl seniorov, multidisciplinárnu spoluprácu pri poskytovaní komplexnej starostlivosti o pacienta s Alzheimerovou chorobou, špecifiká domácej starostlivosti o pacienta s ACH.

Termín: 7. – 8. decembra 2017


ARTE TERAPIA - súčasť výtvarného plenéru

Ilustračný obrázok

Umenie ako terapia je jednou z tém, ktoré nás pre našich členov a sympatizantov oslovujú. V tomto roku sa nám podarilo absolvovať dva úspešné výtvarné plenéry, ktoré obsahovali prvky arte terapie. Pod vedením výtvarníčky Moniky Zavadinkovej z Nitry sa 23 účastníkov zúčastnilo plenérov na tému Podoby akvarelu a maľovaný hodváb.