Aktivity

  • Autor: AkSen o.z.

Pobyt v hoteli Morava - Tatranská Lomnica

Ilustračný obrázok

Pobyt v hoteli Morava – Tatranská Lomnica

 

V termíne od 19. - 24. 11.2017 sa konal jesenný pobyt seniorov, z  občianskeho združenia AkSen. Pobytu sa zúčastnilo cez 50 seniorov z celého Slovenska, z našej Banskobystrickej organizácie sa nás zúčastnilo 7 členiek.

Hlavným gestorom bola pani Martuška Staneková, regionálna koordinátorka z Piešťan. I keď bolo zjavné, že Piešťanci sú už zohratá partia, bez problémov nás „adoptovala“ a bola nám po celý čas pobytu oporou.

 

Ak by som mala známkovať celý pobyt, tak aj najlepšia známka – jednotka – by bola slabá na vyjadrenie kvality celej akcie. Hotel Morava – celým názvom Retro hotel Morava - sa drží starej dobrej kvality: ubytovanie nie prepychové, ale slušné, strava absolútne fantastická,  porovnateľná (ak nie lepšia) ako v rádovo drahších hoteloch.

 

Čo ale bolo najlepšie, bol zabehaný systém ponuky trávenie voľného času v takom rozsahu, že aj cestovné kancelárie by sa mohli učiť. Denne bol v programe 6 hodinový výlet – dopravný prostriedok podľa počtu prihlásených osôb od 7 miestneho auta, cez mikrobus až k autobusu. Výborný sprievodca, znalý domácich pomerov, dobrých kolíb, či reštaurácií na doplnenie denného programu. A tak sme mali možnosť absolvovať:  Spišský okruh (Levoča, Spišské Podhradie), návštevu Nestwille parku ( technológia výroby slovenskej whisky, čokoládovňa)  s veľmi vkusne prezentovanej expozície slovenských remesiel, návštevu mohutného komplexu Ľubovnianskeho hradu krásne rekonštruovaného z prostriedkov EÚ, alebo si prejsť novinku – turistickú atrakciu otvorenú len tento rok – takmer 1.5 km chodník v korunách stromov v Bachledovej doline a aby boli spokojní aj tí s nákupnou horúčkou, tak si ju mohli schladiť na nákupoch v Zakopanom.

A aby sme zrelaxovali naše uchodené telo, boli sme sa vymáčať v termálnom parku Vrbov – paráda! Ako zlatá bodka bol po dva večery k dispozícii výborný masér za slušné ceny – to bola úplná špica.

 

Ak niekomu nevyhovoval spoločný program, mohol si už pri spoločnej večeri dohodnúť akúkoľvek pešiu trasu – väčšinou sa tvorili malé skupinky podľa fyzickej zdatnosti a ráno spolu vyrážali na menšie, alebo dlhšie trasy. Ani po celodennom programe sa večer nezostávalo na izbách. Každý večer bol program : beseda o Tatrách, Barabášove filmy, večer s harmonikárom a dokonca veľmi obľúbený tanečný večer so živou hudbou.

 

Bonusom – a veľmi dôležitým, bol dar z nebies – nádherné počasie – inverzia na horách, čerstvý sneh, ktorý nás privítal hneď v prvé ráno, prekrásne výhľady na biele štíty, proste raj na zemi. Pani Martuška zarezervovala už jarný pobyt 2018 na marec budúceho roka – informácie budú rozposlané. Na záver nemôžem dodať nič iné, len DOPORUČUJEM!              

 

Zapísala : Eva Mihalíková

26.11.2017