Zdravie a životný štýl

  • Autor: AkSen o.z.

Detox

Dobrý deň,

chcela by som sa s vami podeliť o moje zážitky z detoxikačného pobytu, ktorý som absolvovala koncom marca tohto roka v Senci.  Organizuje ho škola verejného zdravia, ktorú vedie MUDr. Fulová (pôvodným povolaním detská lekárka, v súčasnosti pracuje ako lekár – diagnostik). Školu verejného zdravia vedie už druhé desaťročie od jej vzniku. Je nadšeným propagátorom zdravej výživy a biologickej medicíny. Vedie bezplatnú poradňu Školy verejného zdravia.  Publikuje a organizuje  odborné prednášky a kurzy. 

Bol to pre mňa veľmi zaujímavý týždeň, plný nových poznatkov z oblasti stravovania a vplyvu stravy na organizmus . Počas celého pobytu sme pili iba ovocné a zeleninové šťavy a čaje. Na začiatku pobytu sme absolvovali vstupné merania, z ktorých bolo každému účastníkovi jasné, ako je na tom so svojim zdravotným stavom. To isté sme absolvovali aj na konci pobytu, kde bolo u každého účastníka vidieť pozitívny vplyv detoxikácie – zníženie vysokého krvného tlaku, zníženie hmotnosti, zbavenie sa rôznych zdravotných problémov a bolestí.

Počas pobytu sme absolvovali každý deň prechádzky po okolí, cvičenia, návštevu plavárne a večer veľmi osožné prednášky p. MUDr. Fulovej ohľadne správnej životosprávy. Čo ma veľmi zaujalo boli aj osobné zážitky ľudí, ktorí tento detoxikačný pobyt už absolvovali a rozprávali o svojom ďalšom živote, ktorý im výrazným spôsobom ovplyvnil práve tento pobyt. Samozrejme ovplyvnil pozitívnym spôsobom. Vekové zloženie účastníkov bolo rôzne – od mladých ľudí až po staršie generácie.

Aj ja som neveriacky krútila hlavou (možno ako vy teraz) nad tým, že sa vôbec dá vydržať celý týždeň nejesť – fungovať iba na tekutej strave a byť pritom čulá, plná energie a vôbec nemať potrebu najesť sa. Ale tak, ako u ostatných – zafungovalo to aj u mňa.

Ľudia, ktorí išli na detox s rôznymi zdravotnými problémami, tieto sa im upravili a iní, ktorí chceli iba znížiť svoju telesnú hmotnosť – aj to sa im podarilo – odchádzali o niekoľko kíl ľahší a na druhej strane „ťažší“ o veľa vedomostí z oblasti zdravého stravovania sa.

Koho týchto pár riadkov zaujalo, a mal by záujem získať viac informácií o detoxikačných pobytoch všetko sa dozvie z veľmi podrobnej webovskej stránky www.svz.szm.sk. 


Kommentare

Filoména

Ahoj. Som rada, že som konečne našla niekoho, kto sa zúčastnil pobytu s detoxikaciou. Mna to velmi zaujalo, nasla som si na internete vela informacii a rada by som sa na takyto pobyt prihlasila. Pozerala som aj pobyt, ktory odporucate vy, ale mne sa viac pozdava pobyt s p.Miriam Lateckovou. Citala som skusenosti 64-rocnej znamej a ta si velmi pochvalovala pristup aj informacie, ktore ziskala na pobyte. Su to mensie skupinky klientov. Rada by som vedela, ci niekto z AKSENU sa nechce pridat na takyto pobyt, aby sme isli spolu. Tu su vsetky informacie www.detoxpobyt.sk
Napíšte mi.