Aktivity

  • Autor: AkSen o.z.

Môj splnený sen

Ilustračný obrázok

Život je krásny, aj keď prináša veľa zmien. Nielen príjemných, ale i nepríjemných. Rád sa s nami zahráva. Často musíme v živote prekonávať prekážky, neustále s nimi bojovať. Tak to bolo i v mojom prípade. Zažila som chvíle príjemné a veselé, ale i smutné.

Každý má svoje sny a rád by si ich splnil. Aj ja som vždy túžila pracovať s ľuďmi, ako môj otec. Rada sa stretávam s ľuďmi, či už v práci alebo v súkromí. Hovoria o mne, že som komunikatívna, veselá a milá. Ako absolventka Vysokej školy ekonomickej som pracovala v poisťovni a v banke na rôznych pracovných pozíciách. Život sa so mnou zahral a prišla som o prácu. Neustále som premýšľala, čo ďalej. Hľadala som možnosti ako sa zamestnať, ako nestratiť pracovné návyky, ako sa stretávať s ľuďmi a byť s nimi znovu v kontakte. A v jeden krásny deň som uvidela článok v Piešťanskom denníku s pani Jarmilou Stanekovou. Článok ma natoľko nadchol, že som chcela spoznať nielen združenie, ale i pani Stanekovú, poznať ľudí i prostredie AkSenu. A tak som navštívila AkSen v Piešťanoch a stretla sa s Jarkou, ktorá bola veľmi príjemná, milá a predstavila mi zámer a cieľ organizácie. Postupne som začala vypomáhať pri akciách organizovaných AkSen, ako bola Športiáda, Deň Zdravia, Retro Majáles, Vianočné posedenie, Burza vianočných ozdôb, Deň otvorených dverí a iné. Návštevy AkSenu sa stali pravidelnou súčasťou môjho života. Činnosť v AkSen ma veľmi napĺňa, môžem tu rozvíjať nielen svoje zručnosti, ale i skryté záľuby. Mojou veľkou túžbou bolo maľovanie. Keď sa otvoril kurz maľovania na počítači, chytila som sa príležitosti. Výsledkom polročného úsilia boli obrazy, vystavené na vernisáži v Mestskej knižnici v Piešťanoch. Keď sa pripravoval RETRO Majáles, ani neviem ako som sa dostala k módnej prehliadke a stala som sa jej súčasťou. Splnil sa môj ďalší sen – predvádzala som módu, veľmi zábavnú retro módu a bez problémov som vystupovala pred verejnosťou na majálese. No skrátka bol to úžasný pocit byť aspoň chvíľu hviezdou.

Práca v AkSen ma núti neustále si dopĺňať svoje vedomosti z rôznych oblastí života. Navštevujem kurz anglického a ruského jazyka, v rámci projektu Mesta Piešťany počítačový kurz pre pokročilých a prednášky z oblasti finančného a právneho poradenstva. AkSen vo mne prebudil záujem neustále sa zdokonaľovať, hľadať možnosti ako byť aktívna. Môj život našiel nový rozmer, nový zmysel, ktorým je pomáhať iným, byť užitočným, pretože tak zároveň obohacujem seba a moje dni sú vyplnené užitočnými, ale i zábavnými aktivitami.

Je dôležité mať svoje sny a snažiť sa, aby sa splnili, tak ako sa to stalo mne. Moja túžba sa stala realitou a dnes pracujem ako dobrovoľníčka v AkSen, podporená aj dočasným príspevkom z Úradu práce.

Vaša Zdenka

AnhangGröße
Vernisáž obrazov73.13 KB
Moj obraz z kurzu maľovania na počítači5.05 MB