Aktivity

  • Autor: AkSen o.z.

"Starci na chmailu" vo Vysokých Tatrách, 25.06.-30.06.2014

Ilustračný obrázok

 

Pobyt v hotely Kukučka na 5 dni daroval Vianočný bazár chalaňov 2012,seniorom AkSen-aktívny senior o.z., za aktívnu účasť na počítačovom kurze „Starci na chmailu“.

Pobytu sa zúčastnilo celkom 11 účastníkov z regionálnych centier AkSen ,kde boli realizované PC kurzy : Piešťany ,Banská Bystrica ,Prešov a Žilina.

Našou sprievodkyňou bola Jarka Staneková, ktorá pripravila pre nás veľmi atraktívnu aktivitu na každý deň pobytu, ale aj doučovanie z PC kurzu.

Program bol nabitý potulkami po tatranských štítoch (kde nás lanovky vytiahli) : na Solisku(1814 m), na Hrebienku(1285m), ale najvädší a nezabudnuteľný  zážitok  sme prežili 50 min. na Lomnickom štíte(2634 m). Bolo to neuveriteľné čaro , ktoré nás každého premklo majestátnosťou naších hôr, že tu sú naše korene, toto je naše krásne Slovensko!

Na najvyššom štíte Vysokých Tatier - Gerlachovom štíte(2654m) sme neboli, lebo nemá ešte vybudovanú lanovku!

Prešli sme sa okolo Štrbského plesa(1335m), ktoré je obkolesené  novými hotelovými komplexami- Hotel Kempinský- aj  tu sme zvedavo nazreli .

Vila Marina je v rekonštrukcii. Tu žila a tvorila naša poetka Maša Haľamová 1930-1953.

Na Skalnatom plese(1751m) sa niektorí z nás pustili aj na Svišťovku (zdolali  úpätie), na Hrebienku sme boli pozrieť vodopády Studeného potoka(1247 m).Pozdravili sme pána chatára  Reinera  v jeho chate a nazreli sme aj do  Bilíkovej chaty (1255 m) .

V Starom Smokovci sme si boli zahrať bouling, čo bolo vzrušujúce, nahrali sme pekné body.

Posledný deň sme sa boli osviežiť a kúpať v Aqapark- Aqacity Poporad. Pri našom príchode, cca 11 hod ,bolo už zaznamenaných 1 050 návštevníkov .Ale zmestili sme sa a nebolo veru tesno! Zaplávali sme si v bazénoch ,v perličkových jacuzzi a aj vyhriali  na slniečku.

Komfortné ubytovanie a služby a strava v Hotely Kukučka ,Tatranská Lomnica , bolo pre všetkých nás veľmi príjemné a nevšedné, v krásnom prostredí .Pred hotelom zurčal horský potôčik, ktorý nás večer uspával a ráno budil do krásneho dňa. Joj tak na toto sa dá zvyknúť ,to mi verte priatelia!!!

Týchto 5 dní pobytu vo Vysokých Tatrách nás všetkých obohatilo o pohodu v duši, priateľstvo a spolupatričnosť v AkSen-Aktívny Senior,o.z.

 

Na záver pobytu sme všetci osobne poslali mailom pozdrav a poďakovanie

hercovi pánovi Mariánovi Miezgovi,  jeden v príklade:

Pekný a srdečný pozdrav z“ KUKUČKY“ a Vysokých Tatier.

Počítačový kurz, ktorý som absolvoval Starci na chmaily, mi otvoril možnosť

pozerať sa na svet cez internet a spája ma s mojou rodinou.

Nemám  už dosť možností cestovať pre zdravotné problémy.

Prežil som v spoločnosti  dobrých ľudí krásnych 5 dní v Tatrách, bol som prvý

krát na Lomnickom štíte, čo bol môj vytúžený cieľ.

Som Vám vďačný za tento krásny dar ,ktorým ste ma obdarili.

Pobyt  v Tatrách navždy zostane v mojích farebných spomienkach.

Ďakujem Vám a prajem Vám veľa zdravia.

Miloš

AnhangGröße
Jarka a Marián.jpg819.32 KB
toto_bol__zaciatok 25.06.2014.jpg138.96 KB

Kommentare

Jarmila

Ďakujem Natalia za krásny článok. Áno, konečne sa to podarilo.
Viete všetci dobre, že nebolo jednoduché zorganizovať počítačové kurzy v rôznych mestách Slovenksa ale vďaka regionálnym zástupkyniam Aničke Kanuščákovej a Natálii Ceglédyovej sa to podarilo.
A verím, že sme naplnili aj očakávanie chalaňov z Vianočného bazáru 2012 , ktorí obdarovali 10 našich seniorov pobytom v našich prekrásnych horách.
Bol to zároveň dar aj pre mňa, i keď som všetko organizovala. Radosť v očiach, slzy dojatia, úsmev a šťastie, ktoré naplnilo srdcia všetkých zúčastnených, mi boli tou najväčšou odmenou.
Boli medzi nami takí, ktorí naše Vysoké Tatry nenavštívili 30 rokov a chvíle na Lomnickom štíte boli pre všetkých národným sviatkom.
Aj za mňa veľké ďakujem všetkým chalaňom z Vianočného bazáru, aj Dušanovi Lančaričovi i Adriane Kemkovej, bez ktorých by sa projekt neuskutočnil. A samozrejme osobitne Mariánovi Miezgovi, ktorý tento nápad mal.
Vaša Jarka