Cestovanie

  • Autor: AkSen o.z.

AkSen RC BB -na Hrebienku

Ilustračný obrázok

 

 Výlet č.1 :  Štrbské pleso - Starý Smokovec  

                   štvrtok 16.II.2017

 Naše cestovanie s cieľom Hrebienok - návšteva výstavy " Tatranský ľadový dóm " bola nádhernou a vydarenou prvou spoločnou cestou vlakom.

 Vo vlaku sme sa stretli , netušiac koĺko sa nás na konečnej stanici nazbiera  ?

 Z vytlačených informácií o Štrbskom plese a Hrebienku si mohol každý  preštudovať dejiny a zaujímavosti o tejto lokalite.

 Vlakové prestupy sme zvládali na jednotku ,bola som nápomocná, nakoľko som túto trasu niekoľko týždňou predtým už prešla. Na Štrbe sme z vlaku prestúpili na  ozubnicovú železnicu  ( postavenú už v r.1896 ), tam sa prejavila sila túžby cestovať zdarma nami seniormi a využiť túto možnosť !!!

Tatry ovládli seniori zo všetkých kútov Slovenska, bolo nás ako mravcov.

 Do 2 vagónov sa nás dokázalo natlačiť toľko, akoby bolo prípustne v dvojnásobnom počte vagónov( prežili sme) .

 Na Štrbskom plese nás privítalo  slniečko , nadherná azúrovo-modrá obloha ,príjemne teplo- neskutočná pohoda, ktorá trvvala už dlhšie - no na nasledujúce dni sa to malo zmenit a to bolo bonusom celého nášho prvého výletu.

 Urobili sme prvé spoločné fotografovania -  vtedy sme zistili koľko nás je a hádajte ???  boli sme práve jedenásti !)

" AkSeňácka jedenástka "prezentovala našu vlajku na všerkých záberoch počas putovania po Tatrách . Bol to super pocit a dôkazom sú aj fotografie v tejto prezentácii......

 Čas sa rýchlo míňal a popoludní o 15.30 sme sa lanovkovou dráhou vrátili z Hrebienka do Starého Smokovca , nadchnutí  krásnymi a umeleckými dojmami z výstavy ľadových výtvorov našich aj zahraničných umelcov .

 Dopriali sme si ešte do odchodu električky , každý individuálne niečo fajné pod zub - bolo toho pre každého podĺa chuti .

Cestovali sme naspať s krásnym pocitom uspokojenia z  vydareného prekrásneho výletu a spoločne strávenými chvíľami-bolo nám dobre a veselo!

Lila Futáková , kordinátor aktivity  " Cestujme spolu "

 Plán na marec 2017

Máme  pripravenú zaujímavú cestu na opačný koniec nášho krásneho Slovenska - hraničné mesto Komárno .Plánik  cesty budem posielať aktuálne v marci.

 Teším sa na Vás ! Lila .

P.S. Lile  patrí veľké poďakovanie za perfektnú prípravu výletu.-podrobný plán cestovných spojov , bezproblémovo zvládnutú cestu pri 8-mich prestupoch ,poradila aj kde je dobré(lacnejšie) občerstvenie .

Dala si prácu a napísala a rozmnožila aj informácie o Hrebienku,Štrbskom plese-dejiny-historiu a súčasnosť ,športy - zaujímavosti, ktoré sme ani nevedeli.Napr.,že v plese žije  vzácny  druh ryby Siha Maréna,ktorý bol vysadený z jazera Miedwie v Polsku.

Lila, s tebou nás cestovanie baví!!!!

Za všetkých zúčastnených

Natália

PrílohaVeľkosť
cestujeme.jpg3.26 MB
na_hrebienku.jpg3.41 MB
na_plese.jpg3.42 MB
dscn4501.jpg1.13 MB
dscn4490.jpg1.13 MB
dscn4511.jpg1.13 MB
pred_rainerkou__naposede.jpg3.32 MB
predbehli_nas.jpg2.22 MB
tri_aksen.jpg3.06 MB
krasa_z_ladu_zrodena.jpg2.7 MB